SAMOOKALECZENIA MŁODZIEŻY - FILM DLA RODZICÓW

Samookaleczenia to działania, których celem jest świadome ranienie swojego ciała i  zadawanie sobie bólu.

Samookaleczenie jest niepokojącym i coraz częściej spotykanym zachowaniem wśród nastolatków. Rodzice chcą dla swoich dzieci “jak najlepiej”, a kiedy okazuje się, że ich dziecko się samookalecza, często jest to dla nich olbrzymim szokiem. Zdarza się, że dowiadują się o tym problemie przypadkiem. Zauważają bliznę na ręce, gdy dziecko ma na sobie T-shirt lub okaleczoną nogę, która wyłania się spod podwiniętej nogawki dziecka. Wpadają w popłoch, gdyż nie rozumieją, jak to możliwe, że ich dziecko dopuszcza się okaleczania własnego ciała.

W zamieszczonym filmie profilaktycznym znajdziecie kilka praktycznych wskazówek jak postąpić, gdy mamy taki problem. Zachęcamy do obejrzenia.