Zbuduj z nami pomnik Romana Kłosowskiego!

Klosowski

Inicjatywa ta wyszła od Koła Bialczan, które w ten sposób chce upamiętnić  wybitnego, związanego z miastem aktora.

Roman Kłosowski urodził w Białej Podlaskiej.

Tu spędził swoją młodość, chodził do Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Przy ulicy Garncarskiej wciąż stoi dom, w którym aktor spędził swoje dzieciństwo.

Wszyscy pamiętamy go z roli Maliniaka w „Czterdziestolatku’’.

Twórcą pomnika będzie dr hab. Grzegorz Maślewski, profesor  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, bialczanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, autor pomnika- ławeczki Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Odsłonięcie planowane jest na wrzesień 2022 roku podczas obchodów 100 rocznicy powstania Koła Bialczan.

Upamiętnienie postaci wybitnego aktora filmowego i teatralnego – bialczanina

będzie dziełem nas wszystkich.

Akcja zbierania funduszy na ten cel wymaga wzmożonego wsparcia.

Wpłat można dokonywać na konto nr: 19 8025 0007 0023 7611 2000 0030

z adnotacją: R. Kłosowskiemu