22 marca-Światowy Dzień Wody

22 marca każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r. Główną przyczyną utworzenia Światowego Dnia Wody było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem
z niewystarczającą ilością wody pitnej. Temat przewodni tegorocznej kampanii to: Przyspieszenie zmian”. Światowy Dzień Wody 2023 wskazuje, że należy przyspieszyć zmiany w celu rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją. Woda ma wpływ na nas wszystkich, dlatego też wszyscy musimy podjąć działania, aby mądrze zarządzać zasobami wodnymi.

W ramach Światowego Dnia Wody uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli   udział w konkursie plastycznym „Piję bialską kranówkę” organizowanym przez BWiK „WOD-KAN” i Bialskopodlaską Fundację Ekologiczną. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i pomysłowych prac promujących picie wody z kranu.

Laureatami konkursu zostali:

II miejsce Bartłomiej Perz kl.VI a

III miejsce Zachariasz Piechna kl. VI a

Specjalne wyróżnienie otrzymała:

Pola Partyka   kl. V a

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Lesiuk kl. IVc

Maksymilian Łukasik kl. IV b

Amelia Romaniuk kl. VI a

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wręczenie nagród odbyło się 22 marca w Multicentrum w Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się obchody Światowego Dnia Wody. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia także prezentacji multimedialnej „Skąd bierze się woda w kranie?, brali udział w quizie” Co wiesz o wodzie?” Dowiedzieli się również jak wygląda praca w laboratorium wody uczestnicząc w warsztatach, gdzie były prezentowane doświadczenia z wodą.