Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

mLegitymacja

mligitymacje

mLegitymacja szkolna

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w urządzeniu mobilnym będąca częścią aplikacji mObywatel. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina, itp.

Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.

Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do jednego, konkretnego urządzenia, w momencie zgubienia lub kradzieży urządzenia należy natychmiastowo poinformować sekretariat szkoły).

 

Wymagania sprzętowe – urządzenie z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza)

 

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  • Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (załącznik). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
  • Wysłać zdjęcie na adres mlegitymacja@sp3-bialapodlaska.pl  w tresci wiadomosci wpisując imię i nazwisko ucznia oraz klasę  (aktualne zdjęcie spełniające wymogi zdjęcia dokumentowego w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 500×600 px).  W przypadku gdy nie mają Panstwo aktualnego zdjęcia dziecka w formie elektronicznej zapraszamy do skorzystania z aplikacji i instrukcji załączonej w artykule ponizej.
  • Pobrać Aplikację mObywatel i potwierdzić regulamin.
  • Po otrzymaniu ze szkoły kodu QR oraz kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu mobilnym.

Artykuły