Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

29 listopada, w ramach realizacji zadań wpływających na kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych dzieci i młodzieży odbył się w naszej szkole Koncert Pieśni Patriotycznych.

Chór szkolny przygotowany przez p. Zofię Lasiecką zaprezentował utwory nawiązujące do ważnych dla naszego kraju wydarzeń historycznych począwszy od XIII wieku do czasów współczesnych. Uczniowie mieli okazję poznać m.in. takie utwory jak: „Idzie żołnierz borem, lasem”, „Dalej chłopcy, dalej, żywo” czy „Bartoszu, Bartoszu” a także włączyć się do śpiewu bardziej znanych pieśni. Niezaprzeczalną atrakcją był występ nauczycieli, który w bardzo szczególny sposób wpłynął na odbiór koncertu przez dzieci   i młodzież. Każdy utwór poprzedzały komentarze przybliżające związane z nim fakty historyczne.

Koncert w profesjonalny sposób poprowadzili uczniowie z klasy VIII a Natalka Różnowicz i Bartek Demianiuk a świetnie śpiewającym wykonawcom towarzyszyli instrumentaliści – nauczyciel naszej szkoły p. Wojciech Tokarski oraz zaprzyjaźniony rodzic p. Waldemar Lasiecki.

Zgromadzona publiczność nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco, co  świadczy o wielkim sukcesie przedsięwzięcia.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej