Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Konkurs „W świecie baśni Andersena”

16 marca 2011r. w naszej szkole odbył się konkurs „W świecie baśni Andersena”. Celem konkursu zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy: p. Urszulę Andrzejczuk, p. Annę Kukół, p. Wojciecha Tokarskiego, było przybliżenie uczniom twórczości Hansa Christiana Andersena oraz oczywiście dobra zabawa. Zanim rozegrano konkurs, do biblioteki wpłynęło mnóstwo wspaniałych prac plastycznych ilustrujących baśnie duńskiego pisarza. Poziom tychże prac spowodował, że nauczyciele bibliotekarze przyznali specjalne nagrody i wyróżnienia wszystkim autorom! W samym dniu konkursu rywalizowano o tytuł Znawcy baśni Andersena. Drużyny z poszczególnych klas miały do rozwiązania kilka zadań, których rozwiązanie było możliwe tylko pod warunkiem dobrej znajomości baśni Andersena. Trzeba przyznać, że wszystkie drużyny wykazały się doskonałym poziomem wiedzy, a o zajęciu poszczególnych miejsc decydowały dosłownie ułamki punktów, które przyznawało jury złożone z pań wychowawczyń oraz pani dyrektor Marty Cybulskiej- Demczuk. Miejsce pierwsze zajęła klasa III C, drugie klasa III B, trzecie klasa III D i czwarte klasa III A.
Po zakończeniu części konkursowej dziewczęta z Koła Przyjaciół Książki zaprezentowały etiudę teatralną „Spotkanie Andersena z Konopnicką”. Na koniec wręczono nagrody i dyplomy. Organizatorzy dziękują klasom trzecim i ich wychowawczyniom za wspaniałe przygotowanie się do konkursu i świetne prace plastyczne.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej