Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Mali przewodnicy z „trójki”

Poznanie swojego regionu jest niezbędne dla rozwoju młodego pokolenia. Mając na uwadze, że wiedza w przewodnikach turystycznych nie dostarcza uczniom takich przeżyć jak bezpośredni kontakt z zabytkiem, a wyjście poza gmach szkoły nie należy do codzienności, nauczyciel historii i społeczeństwa dr Dariusz Sikora  zorganizował wycieczkę edukacyjną po Białej Podlaskiej  w dniu 14 kwietnia 2011 r. Na dwa tygodnie przed wycieczką poproszono uczniów, by opracowali przewodnik po mieście, oraz przygotowali się do odegrania scenek, w której zastaną przedstawione najważniejsze zabytki.

Trasa wycieczki obejmowała:

 • Oddział Martyrologiczno-Historyczny Muzeum Południowego Podlasia;
 • stację kolejową;
 • pomnik zamordowanych jeńców włoskich na cmentarzu wojennym żołnierzy włoskich z II wojny światowej (ul. Włoska);
 • pomnik ku czci ofiar Holocaustu na cmentarzu żydowskim (ul. Nowa);
 • Plac Wolności;
 • kościół św. Anny;
 • budynek dawnej Akademii Bialskiej;
 • pomnik J. I. Kraszewskiego;
 • Zespół Zamkowy Radziwiłłów;
 • kościół i klasztor poreformacki p.w. św. Antoniego,
 • kamienicę „Pod Wieszczami”.

„Mali przewodnicy” bardzo dobrze wykonali swoje zadania, w interesujący sposób opowiadali swoim kolegom i koleżankom o zabytkach Białej Podlaskiej. Zwiedzanie miasta zajęło około 6 godzin. Wycieczka była udana, pozwoliła uczniom poznać najciekawsze zabytki miasta. Uczestniczyli w niej uczniowie z dwóch kół regionalnych i koła historycznego.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej