Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 20 listopada 2019

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.  Wspólnie z UNICEF chcemy świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole.

Pamiętajcie o kolorze niebieskim! Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Z tej okazji Rzecznik Praw Ucznia zaprasza do wzięcia udziału w 3 konkursach:

 

  1. Konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III polegający na zilustrowaniu wybranego prawa dziecka (lista praw dziecka dostępna jest na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, przy sali 11)

Format pracy: A4

Technika: dowolna

Termin składania prac: 18 listopada 2019

Miejsce składania prac: sala S1, lub bezpośrednio do p.Anny Sudewicz-Welk

Prace powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą.

 

  1. Konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV – VI „Be Blue” polegający na wykonaniu sobie lub grupie dzieci ciekawego zdjęcia z dominującym kolorem niebieskim (strój, makijaż, rekwizyty, otoczenie, itp.) jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Format zdjęcia: min. 10×15 (wydruk kolorowy)

Termin składania prac: 18 listopada 2019

Miejsce składania prac: sala S1, lub bezpośrednio do p.Anny Sudewicz-Welk

Prace powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą. 

 

  1. Test wiedzy o prawach dziecka dla uczniów klas VII – VIII „Znam swoje prawa”

 Termin i miejsce konkursu: 20 listopada 2019, godzina 13.00 – 13.30, sala s1

Zgłoszenia na konkurs: droga mailową na adres: rpu@sp3-bialapodlaska.pl do 18 listopada 2019. W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko i klasę.

 

Wyniki konkursów zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły najpóźniej do dnia 22 listopada 2019.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymają dyplomy i upominki rzeczowe.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału!

Anna Sudewicz-Welk – Rzecznik Praw Ucznia

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej