Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Narodowe Czytanie 2019

          Dnia 7 września 2019 roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”, organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie czytaliśmy lektury, aby  odkryć piękno i aktualność Nowel polskich wybitnych pisarzy: Elizy Orzeszkowej, Henryka Rzewuskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza. Przedstawiciel naszej szkoły odczytał rolę Stróża Pawła z noweli Bolesława Prusa ,,Katarynka”. Zaplanowane działania, a w nich   piękne i mądre lektury pomogły przybliżyć młodych ludzi do wydarzeń historycznych oraz ukształtować ich postawę obywatelską i patriotyczną a także wychowanie do wartości. 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej