Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

„Narodowe Czytanie” w 109 rocznicę śmierci Marii Konopnickiej

Patronka naszej szkoły Maria Konopnicka była gorącą patriotką, wrażliwą na krzywdę dziecka i każdego człowieka, którego spotkała niesprawiedliwość. To z pewnością patron szczególny i wyjątkowy – dlatego nauczyciele bibliotekarze, zadbali by dzień śmierci Marii Konopnickiej, który przypada na 8 października nie przeszedł bez echa. W tym celu dnia 7.10.2019r. przeprowadzili w ramach akcji „Narodowe Czytanie” niecodzienną lekcję biblioteczną w kl. 8 a. Uczniowie w trakcie spotkania przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia pisarki oraz wspólnie z nauczycielami czytali fragmenty utworów patronki. Odczytano między innymi tak ważną dla całego narodu polskiego „Rotę” oraz fragmenty utworu bliższego sercu dziecka „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Celem spotkania było nie tylko upamiętnienie rocznicy śmierci patronki, ale także zachęcenie młodzieży szkolnej do samodzielnego zgłębiania życiorysu poetki oraz sięgania po ponadczasowe utwory Konopnickiej. Wierzymy, że ta lekcja na długo zostanie w pamięć uczniów.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej