Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

NARODOWE CZYTANIE W PARKU RADZIWIŁŁOWSKIM

Sobota 5 września 2020 r. to dzień tegorocznej – już dziewiątej –  odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

W roku 2020 r. lekturą czytaną przez parę prezydencką i chętnych w całym kraju jest wybitne dzieło polskiego romantyka Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

Do wspólnego czytania utworu po raz kolejny włączyła się dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej. Dnia 5 września w parku Radziwiłła społeczność szkolna odczytała fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Wspólna lektura jednego z najbardziej znanych polskich dramatów dostarczyła nam dużo radości i satysfakcji.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej