Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Niecodzienna lekcja historii i społeczeństwa

Chcąc poszerzyć wiedzę na temat „małej ojczyzny” oraz uatrakcyjnić realizację programu nauczania historii, nauczyciel dr Dariusz Sikora zorganizował uczniom klas szóstych wycieczkę do Oddziału Martyrologiczno-Historycznego Muzeum Południowego Podlasia, które mieści się przy ulicy Łomaskiej 21, w zabytkowym budynku  dawnej placówki  Gestapo.

Pierwszym punktem wycieczki było zapoznanie z wystawą „Walka i męczeństwo ludności Podlasia w latach 1939-1947”, która dotyczyła historii wojskowej Białej Podlaskiej i okolic.

Podczas wizyty w muzeum uczniowie zapoznali się również z wystawą „Żydzi w Białej”. Przewodnik opowiedział o historii, kulturze i tradycjach ludności żydowskiej związanej z miastem Biała Podlaska.

Wycieczka była udana, materiały archiwalne, fotografie oraz eksponaty pozwoliły uczniom w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę o II wojnie światowej na Podlasiu. Poszczególne klasy odwiedzały Muzeum  w dniach 28 i 30 marca  oraz 1 kwietnia 2011 roku.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej