21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

Biblioteka

Biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:45 do 15:30.

Środa jest dniem bez wypożyczeń i zwrotów dla czytelników indywidualnych, możliwe jest natomiast wypożyczanie słowników, lektur szkolnych oraz innych materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć lekcyjnych. W tym dniu realizowane są również przyjęcia podręczników szkolnych oraz sprawy związane z ich rozliczaniem.

Zbiory:

· Księgozbiór podręczny

· Lektury

· Poezja, dramat

· Bajeczki, wierszyki, opowiadania dla najmłodszych

· Powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe i historyczne

· Literatura popularnonaukowa z przeznaczeniem dla nauczycieli ( w tym szeroki wybór materiałów do pracy z
          uczniem cudzoziemskim)

· Zbiory multimedialne.

Oferujemy:

· Szeroki i atrakcyjny wybór książek dla dzieci i młodzieży

· Zestaw lektur szkolnych

· Bogaty księgozbiór naukowy: słowniki, encyklopedie, albumy

· Audiobooki

· Literaturę fachową dla nauczycieli.

Poradnik czytelnika:

· Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły.

· Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

· Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres dwóch tygodni. Możliwe jest przedłużenie tego czasu za
  zgodą nauczyciela bibliotekarza.

· W razie zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik zobowiązany jest do odkupienia takiej samej pozycji lub innej
   o podobnej tematyce i wartości.

· Wypożyczenia indywidualne realizowane są do końca maja, natomiast ostateczny termin zwrotów to pierwszy
   tydzień czerwca. Początek wypożyczeń obecnie jest ruchomy- zależnie od stanu wydania podręczników
   szkolnych- zwykle jest to druga połowa września.

· W bibliotece obowiązuje cisza, ale można rozmawiać i uśmiechać się

· Czytelnicy opuszczający szkołę zobowiązani są do rozliczenia się z wszelkich materiałów wypożyczonych
          z biblioteki.

GRAFIK WYPOŻYCZEŃ

Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania biblioteki

Szczegółowe warunki wypożyczania podręczników oraz materiałów edukacyjnych, a także warunki przekazywania uczniom materiałów ćwiczeniowych

Artykuły

Drodzy Czytelnicy!

Z całego serca zachęcamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie „DotykaMy” organizowanym przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna”.

Książka sensoryczna

Czytaj Więcej o: BIBLIOTEKA SZKOLNA – zachęca do wzięcia udziału w konkursie Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” - „DotykaMy”.