Pokaz ratownictwa lodowego

W dniach 06-07 luty br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w organizowanym przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Komendy Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej pokazie z ratownictwa lodowego na oczku wodnym nieopodal bazaru przy Al. 1000-lecia. Pokaz połączony był z pogadanką na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na akwenach wodnych w okresie zimowym. Strażacy apelowali o rozwagę przy wchodzeniu na zamarznięte zbiorniki wodne i zalecali korzystanie ze sportów zimowych w wyznaczonych do tego miejscach. Przypomnieli, iż grubość lodu nie świadczy o jego wytrzymałości. Ostrzegali, że każdy lód na zamarzniętym akwenie, nawet ten z pozoru gruby, może być niebezpieczny. Uczniowie brali również udział w instruktażu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom wyziębionym, wydobytym z lodowatej wody. Głównym celem pokazu było nauczenie zarówno dzieci, jak i dorosłych podstawowych odruchów i zachowań, na wypadek gdyby sami stali się świadkami dramatycznego zdarzenia na lodzie.
Świadomość nas wszystkich w połączeniu z szerokimi działaniami prewencyjnymi w tym zakresie powinny dążyć do zmniejszenia ilości zdarzeń związanych z wypadkami załamania się lodu.

Życzymy Wszystkim przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej