Rekonstrukcje historyczne

Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w ramach projektu ,,Drogi do niepodległości” realizowanego przez nauczycieli zespołu humanistycznego uczniowie naszej szkoły w dniu 15 listopada br. uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej przygotowanej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina. Celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Podczas pokazu uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców, stroje  kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a  chłopcy wykazali się dużą sprawnością  we władaniu bronią. Po takiej lekcji obraz historii Polski z  tego okresu będzie z pewnością zupełnie inaczej odebrany przez naszych uczniów.

Dziękujemy Wszystkim za aktywny udział.