Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Ślubowanie pierwszoklasistów 24.10.2019 r.

Dnia 24.10.2019 r. odbyła  się  uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej. Głównymi bohaterami uroczystości byli uczniowie klas pierwszych: klasa 1 a, 1 b, 1 c, 1d. Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu  Pan dr Stanisław Romanowski, Rzecznik Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pani Gabriela Kuc – Stefaniuk,  Inspektor Wydziału Inwestycji Pan Waldemar Raczkiewicz, ksiądz Kanonik Andrzej Biernat. Na początek skierowała do pierwszaków ciepłe słowa dyrektor szkoły Pani Barbara Wojarnik, następnie pan Prezydent Michał Litwiniuk  oraz ksiądz Kanonik  Andrzej  Biernat. W dalszej części uczniowie  klas pierwszych zaprezentowali  krótką część artystyczną. Po czym 92 pierwszaków ślubowało na sztandar szkoły: „Być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować nauczycieli,  rodziców, uczyć się tego, co piękne, kochać swoją ojczyznę”. Po występie artystycznym pierwszaków  dyrektor szkoły Pani Barbara Wojarnik  oraz wicedyrektor Pani Małgorzata Nitychoruk i Pani Agnieszka Welik dokonały pasowania pierwszoklasistów na uczniów „Trójki”. Również Pan Prezydent oraz Pan Naczelnik uczestniczyli w tej  zaszczytnej  ceremonii. Bardzo ważnym punktem uroczystości było przypieczętowanie aktu ślubowania paluszkiem na przygotowanej specjalnej tarczy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej. Ostatnim punktem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia na tle pięknej dekoracji. Po części oficjalnej pierwszoklasiści udali się  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w salach. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy w tak pięknej i przyjaznej szkole.

« 1 z 4 »
Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej