Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

ŚNIADANIE DAJE MOC!

PAMIĘTAJMY O ŚNIADANIU!

Dnia 28 listopada 2019r. o godz. 9.00 nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Wzięły w niej udział uczniowie klas 1-3. Dzieci wspólnie z wychowawcą spożywali śniadanie, na które składały się kolorowe kanapki, różnorodne owoce i niegazowane napoje. Nasze pociechy wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu wszyscy  mamy więcej energii do nauki, pracy oraz lepiej koncentrujemy się podczas lekcji. TO NAJLEPSZY START W NOWY DZIEŃ!

ŚNIADANIE DAJE MOC
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dzieci z klas  I-III poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie.  Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie pod kontrolą nauczycieli świetlicy 28.11.2019
przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz sałatki owocowe. Wszyscy uczniowie mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Pani Dyrektor Małgorzata Nitychoruk
i Agnieszka Welik podziękowały rodzicom i nauczycielom świetlicy za pomoc w przygotowaniu zdrowego śniadania, a uczniom za pomysłowość, zaangażowanie i kreatywność podczas pracy, życząc wszystkim SMACZNEGO!
Sponsorem produktów była firmie PPHU ,,UZIMEX’’ z Sokołowa Podlaskiego, której bardzo dziękujemy.
Organizatorzy – nauczyciele świetlicy

ŚNIADANIE DAJE MOC! – NAJWAŻNIEJSZY POSIŁEK DNIA

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej