Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Spotkanie z pielęgniarką szkolną.

W dniu 22.11.2019 r na zaproszenie pani Haliny Adamczyk w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów z pielęgniarką szkolną pani Maję Gęborys. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat „Zdrowia i higieny osobistej”. Uzmysłowiła dzieciom, jak ważna w życiu każdego człowieka, a w szczególności dzieci w wieku szkolnym jest ochrona zdrowia. Mówiła między innymi o tym, jaki wpływ na rozwój organizmu dzieci ma higiena ciała, zębów, zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie. Zwróciła też uwagę, na istotę przebywania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad np. jak prawidłowo używać nitki dentystycznej Chętnie włączyły się do dyskusji na temat sposobu przestrzegania higieny przez siebie. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zapamiętaj! Dbanie o higienę osobistą, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu może przedłużyć Ci życie!

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej