Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Sukcesy Szachowe SP 3

Wszystko zaczęło się 9.12.2010 r. kiedy to na zawodach powiatowych, w ramach igrzysk młodzieży szkolnej w roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce. Po kilku zajęciach zorganizowanych przez opiekuna naszej drużyny, pana Daniela Pytkę (któremu pomaga pan Tomasz Pawlik z PG6), postanowiliśmy wystartować w zawodach powiatowych będących zarazem mistrzostwami miasta. Drużyna w składzie: Grzegorz Olichwirowicz kl. III a, Mariusz Kuźmicz kl. IV c, Patryk Saba kl. III a oraz najmłodsza, posiadająca duże jak na swój wiek umiejętności, Aleksandra Kuźmicz kl. II d udała się na zawody do Szkoły Podstawowej nr 2. Z pięciu rozegranych w turnieju pojedynków w czterech zwyciężała nasza drużyna i tylko z uważaną za faworyta SP2 zanotowała remis. W zwycięskich pojedynkach wygrywaliśmy kolejno z SP1, SP4, SP6, SP9 uzyskując tym samym awans do zawodów wojewódzkich, które w dniu 15.12.2010 r. odbyły się w Fajsławicach.

Poniżej zwycięska trójka z pucharem i dyplomem za I miejsce oraz opiekunem panem Danielem Pytką.

W dniu 15.12.2010 r. w Fajsławicach (ok. 40 km od Lublina) odbyły się zawody wojewódzkie. Do rywalizacji przystąpiło 18 zwycięzców zawodów powiatowych- w tym nasza „trójka”. Zawody rozgrywane były w systemie szwajcarskim z 7 rundami.  Przy bardzo wysokim i wyrównanym poziomie nasza szkoła zajęła wysokie 11 miejsce w województwie lubelskim. Kolejno przeciwnikami naszych mistrzów były drużyny z powiatów: biłgorajskiego, kraśnickiego, radzyńskiego, janowskiego, łukowskiego, lubartowskiego, chełmskiego. Patrząc na poczynania naszych zawodników liczymy na dalsze sukcesy szachowe. Nieoceniony wkład w sukcesy naszych szachistów miał Grzegorz Olichwirowicz będący kapitanem drużyny, który o swoim zainteresowaniu tą dyscypliną sportu mówi:

„Szachy to moje hobby! Gram w nie od około trzech lat. Zawsze lubiłem grać w gry planszowe z moim starszym bratem. Kiedy „rozpracowaliśmy” już je wszystkie, tata kupił nam szachy. Od razu wiedziałem, że to jest gra dla mnie. Mogłem grać w szachy codziennie. Niektórzy uważają, że jest to gra dla intelektualistów, albo że jej reguły są trudne do opanowania- ja myślę jednak, że nie trzeba do tego być geniuszem. W szachach wszystko zależy od ciebie: ani kiepska murawa, ani sędzia kalosz nie mogą wpłynąć na rezultat. Szachy to najbardziej uczciwa i bezstronna gra. Nikt na nikogo nie krzyczy i nie obraża. Do przeciwnika należy zwracać się z szacunkiem i podziękować za wspólną grę. Szachy nauczyły mnie niezwykle trudnej umiejętności przegrywania oraz wyciągania wniosków. Jeśli się nudzicie-grajcie w szachy!”

Niektóre z sukcesów Grzegorza Olichwirowicza

Krótka fotorelacja z Fajsławic:

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej