Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Święto Bibliotek Szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto jest organizowane od 1999 roku przez International Association of School Librarianship – IASL. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Z książką Ci do twarzy”. Do obchodów, jak co roku, włączyła się też nasza biblioteka szkolna podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Do najważniejszych z nich należą: lekcje biblioteczne, akcje: „Minutka z książką – online”, „Mała Książka, Wielki Człowiek” oraz „Przerwa na czytanie”.

W wyniku dobrej współpracy bibliotekarzy bialskich bibliotek powstał krótki film, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy:

https://drive.google.com/file/d/1_qlk5tSCtJNCCYZjUsML97dG1_qBchwX/view?usp=sharing  

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej