Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Teatr ,,Atelier” z Krakowa z wizytą w „trójce”.

W ramach zadań szkolnego programu profilaktyki pedagog szkolny Teresa Pradiuch zorganizowała spektakle profilaktyczne dla uczniów w wykonaniu profesjonalnego teatru ,,Atelier” z Krakowa. 18 marca uczniowie klas: VIa, VIb,VIc, VId,VIe,Va,Vd, IVd uczestniczyły w spektaklu ,,Królowa Śniegu”. Osadzona we współczesnych realiach i przełożona na młodzieżowy język multimedialna opowieść porusza drażliwy problem narkomanii w środowisku dojrzewających przyjaciół. Po spektaklu odbył się psychologiczny warsztat. Psycholog ukazał młodzieży między innymi takie zagrożenia jak narkotyki i cyberprzemoc. Uczył podejmowania życiowych decyzji. 18 maja uczniowie klas: IIIa, IIId, IIa, Ia, Ib, Ic, Id uczestniczyły w spektaklu ,,Roboty”. Dynamiczna opowieść o zagrożeniach Internetu i gier komputerowych. W części teoretycznej psycholog uświadomił dzieciom jak ważne jest krytyczne i twórcze myślenie. Ukazał alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Uświadomił zagrożenia czyhające na każdego z nas w świecie WWW.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Eco Biała

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej