Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Wielkie podsumowanie AKCJI „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem!”

Dnia 28.02.2020r. miała miejsce uroczystość podsumowująca akcję prowadzoną przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem!”. Cała akcja przebiegała pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska – pana Michała Litwiniuka.
Celem akcji było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Szkoła zgodnie z główną ideą ogólnopolskiej inicjatywy DBI podkreśliła istotę współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie szkolnym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Na uroczystości zjawiło się wielu przedstawicieli zaangażowanych placówek, którym zaprezentowano w formie prezentacji multimedialnej wszystkie działania jakie zostały podjęte podczas trwania akcji.

Dzięki nawiązaniu współpracy Szkoły z Urzędem Miasta Biała Podlaska, Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Komendą Miejska Policji w Białej Podlaskiej oraz MZK w Białej Podlaskiej akcja objęła swym zasięgiem nie tylko społeczność SP3 i pozostałe bialskie szkoły, ale również całe miasto.

Na terenie placówki jak i poza nią zorganizowano wiele zajęć prowadzonych przez między innymi nauczycieli akademickich z Wydziału Nauk Technicznych z PSW oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i kuratorów sądowych.
Ponadto Szkoła zorganizowała i przeprowadziła wiele konkursów, miejskich i szkolnych.
Podczas uroczystości pani Dyrektor oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultur i Sportu, pan dr Stanisław Romanowski wspólnie wręczyli laureatom konkursów ciekawe i atrakcyjne nagrody rzeczowe, tj. markowe głośniki, słuchawki oraz pendrive, które pozyskano dzięki wsparciu Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3.

Kreatywni nauczyciele SP3 stworzyli unikalne logo, banner, fotobudkę oraz promujące akcję plakaty z quizami edukacyjnymi QR z możliwością rozwiązania za pomocą telefonu, a dzięki współpracy z firmą fotograficzną FOKUS część materiałów reklamowych została wyprodukowana nieodpłatnie na potrzeby promocji powziętej inicjatywy. Plakaty zostały rozpowszechnione w wielu miejscach użyteczności publicznej, np. w autobusach MZK na terenie miasta.

Nauczyciele zaangażowani w promocję inicjatywy „DBI- działajmy razem!”:

p. Bogusz Anna
p. Czech Agata
p. Hołub Monika
p. Hubczuk Edyta
p. Ilczuk Anita
p. Jakoniuk Mirosława
p. Juszczuk Iwona
p. Kasak Agnieszka
p. Kuna Agnieszka
p. Muchla Michalina
p. Sucharzewska Iwona
p. Szpura Tomasz
p. Tokarski Wojciech
p. Więcek Katarzyna
p. Żylik Natalia

Pobierz “DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - WIELKIE PODSUMOWANIE” Dzień-Bezpiecznego-Internetu-WIELKIE-PODSUMOWANIE.pps – Pobrano 81 razy – 20 MB

Pobierz “BEZPIECZNY W SIECI - ZWYCIĘSKA PREZENTACJA” Bezpieczny-w-sieci-zwycięska-prezentacja.pps – Pobrano 68 razy – 25 MB

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej