Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Wycieczka do Białegostoku

Dnia 6 października klasa 1b i 2d wybrały się na wycieczkę do Białegostoku pod opieką wychowawczyń p. Bogumiły Michalak i p. Edyty Szymoniuk oraz rodziców.

Pogoda wyjątkowo dopisała. Było słonecznie, ale jak to jesienią, chłodno.

Wycieczka  rozpoczęła się wizytą w Białostockim Teatrze Lalek. Dzieci zwiedziły piwnicę lalek, gdzie  spotkały się też z lalkarzem,  p. Jerzym Szewczukiem. Obejrzały spektakl pt. „Nagi król”. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie się z aktorami. Miło było porozmawiać z odtwórcami głównych ról, czyli z Henrykiem i królewną Henriettą, którzy starali się odpowiadać na wszystkie pytania. Dzieci ciekawiło zwłaszcza na to, czy „Król naprawdę był nagi?”

Po wyjściu z teatru grupa zatrzymała się w McDonaldzie. Po posiłku wycieczka udała  się do parku, gdzie odwiedziła zwierzęta mieszkające białostockim zoo. Największą atrakcją zoo są białe jelenie, żubry i niedźwiedź, ale najsympatyczniejsze były osiołek, sarenki i kucyki.

Wycieczkę zakończył pobyt w Fikolandzie. Tam, wśród rozmaitych zjeżdżalni oraz basenów z piłeczkami dzieci mogły wyszaleć się do woli, z czego z wielką radością korzystały.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej