WYCIECZKA DO SEJMU

15 czerwca razem z wychowawczynią Jolantą Romaniuk i kilkoma koleżankami z klasy pojechałyśmy do Warszawy, żeby zobaczyć Sejm. Przepustki na wejście do Sejmu zostały zorganizowane przez panią poseł Joannę Muchę w nagrodę dla finalistów konkursu plastycznego „Bądź zdrowa, Mamo. Zbadaj się”. Po budynku Sejmu oprowadzała nas osobiście posłanka Joanna Mucha. Pokazała na salę obrad oraz różne kuluary Sejmu i opowiedziała nam ciekawe historie z życia parlamentarzysty. Wizytę w Sejmie zapamiętam na długo, ponieważ była bardzo ciekawa i pouczająca. Osobiście spotkałam polityków, których twarze widziałam dotychczas tylko w telewizji. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość zobaczenia miejsca, w którym podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego kraju. Kto wie, może kiedyś tam wrócę, ale już jako poseł. To była ciekawa lekcja historii.

Alicja Ochrymiuk klasa IIIa