Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

XLIV OGÓLNOPOLSKI RAJD GRUNWALDZKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ PTSM

W dniach 10-13.10.2019 r. zespół Szkolnego Koła PTSM z naszej Szkoły uczestniczył w XLIV Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim Młodzieży Szkolnej PTSM. Celem rajdu było upamiętnienie Grunwaldzkiej Viktorii, Osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Stulecia szkolnego ruchu krajoznawczego w Polsce. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu rajdu na szczyt Kopca Kościuszki, gdzie odśpiewano hymn państwowy.
Drugiego dnia w uroczystościach przy Pomniku Grunwaldzkim złożono kwiaty. Następnie uczniowie  z przewodnikami zwiedzali najciekawsze miejsca Krakowa. Zobaczyli między innymi Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Bramę Floriańską oraz Katedrę na Wawelu.
Kolejnym punktem programu była gra terenowa w okolicach Kopca Kraka, która sprawdzała  znajomość czytania mapy i radzenie sobie w terenie – zespół zajął  IV miejsce.
Wieczorem odbył się  konkurs krajoznawczy, podczas którego nasz zespół zdobył III miejsce. Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się 13.10.2019 r., podczas którego wręczono dyplomy i nagrody dla uczestników. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zamek w Ogrodzieńcu. W pamięci zostały miłe wspomnienia, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zdobyta wiedza o Małopolsce.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej