XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

XVI  Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej rozstrzygnięty!!!

W XVI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej Międzyrzec Podlaski 2011 uczestniczyli uczniowie z całej Polski. Jury w składzie Ryszard Kornacki –  przewodniczący, poeta, członek ZLP Oddział w Lublinie;  Waldemar Michalski – członek- poeta, prozaik, krytyk literacki, sekretarz redakcji kwartalnika ,, Akcent’’ w Lublinie; Krystyna Kornacka – sekretarz jury, prozaik, członek MST  po zapoznaniu się z 80  zestawami poezji ( 268 wierszy) i 52 zestawami prozy ( 75 opowiadań i pamiętników)  wyłoniło laureatów, przyznało  nagrody i  wyróżnienia. Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się uczniowie  naszej szkoły.

W kategorii – Poezja  – szkoły podstawowe

I nagrodę otrzymała:

Paulina Józefaciuk uczennica klasy V b,  za zestaw wierszy, a szczególnie za wiersz pt. ,, Kropla deszczu’’ . Nauczyciel języka polskiego p. Anna Żarnowska.

Wyróżnienia przyznano

Elwirze  Panasiuk uczennicy  klasy Vd , za zestaw wierszy, szczególnie za wiersz ,,Przyjaciele’’ , Nauczyciel języka polskiego p. Wanda Gibasiewicz

Natalii  Kowieskiej uczennicy  kl. III a,  za zestaw wierszy np. Rocznica tragedii – 10 kwietnia 2010r.

Nauczyciel  p. Jolanta Romaniuk.

W kategorii – Proza – szkoły podstawowe

III nagrodę otrzymała:

Weronika  Kowieska uczennica klasy Vb,  za opowiadanie pt. ,, Rozmowa z przyjaciółką’’. Nauczyciel języka polskiego  p. Anna Żarnowska.

Wyróżnienie przyznano:

Aleksandrze Bylinie uczennicy klasy VI b, za opowiadanie pt. ,, Moją małą Ojczyzną jest mój dom’’. Nauczyciel języka polskiego  p. Józefa Gołębiowska.