Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM … ETAP JESIENNY: „SMACZNIE – ZDROWO – KOLOROWO”

Klasa I a wraz z wychowawcą Katarzyną Chodzińską przystąpiła do X edycji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska – honorowym patronatem tego projektu jest Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” TO PRZEDE WSZYSTKIM:

  • wieloaspektowa i spójna formuła wpisująca się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  • szansa dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

ETAP JESIENNY: „SMACZNIE – ZDROWO – KOLOROWO”

W piątek 4 X 2019 r. wspólnie z rodzicami została przeprowadzona lekcja o owocach i warzywach: „Smacznie – zdrowo – kolorowo”. Podczas tej lekcji dzieci poznawały i rozpoznawały owoce i warzywa różnymi zmysłami: wzroku, dotyku i smaku. Zapoznały się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw. Usłyszały także jaką wartość odżywczą mają owoce
i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie.

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej