Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

MAMY SWOJE PRAWA

,,Mamy swoje prawa !” – apel poświęcony prawom dziecka.
Dnia 30 listopada 2018r odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony prawom i obowiązkom dziecka/ ucznia zorganizowany i przeprowadzony przez pedagogów szkolnych p. Beatę Głuch i p. Joannę Rogowską. W apelu uczestniczyła dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas I – VIII. Celem apelu było uświadomienie uczniom ich praw wynikających z Konwencji Praw Dziecka, uświadomienie dzieciom, że oprócz praw mają też obowiązki oraz to, że w ich otoczeniu są osoby do których mogą zwrócić się o pomoc. Motywem przewodnim apelu były słowa Janusza Korczaka ,,Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi. Tak ludźmi są, a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi. W duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy.” Apel uświetnił przepiękny występ chóru szkolnego przygotowany przez p. Zofię Lasiecką oraz indywidualny występ p. Wojciecha Tokarskiego w utworze Sojki ,,Tolerancja”.

« 1 z 2 »
Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Eco Biała

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej