Mikołajkowa wizyta w Sejmie i Senacie

Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 5a, 5b oraz uczennice z klasy 4b pod opieką p. Edyty Hubczuk i p. Natalii Żylik uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do Warszawy.

Od samego rana dzieci bawiły się wspaniałe na laserowym paintball 'u. Najważniejszym miejscem jakie odwiedzili nasi uczniowie był Sejm i Senat RP. Pod opieką przewodnika poznali zasady pracy najważniejszych organów państwowych. Osobiście poznali Senatora Wojciecha Ziemniaka, który udzielał odpowiedzi na zadawane przez naszych milusińskich pytania. Dzięki panu Senatorowi poznali też Pana Tomasza Grodzkiego Marszałka Senatu X kadencji. Pracownicy kancelarii Sejmu zaopatrzyli młodzież w pamiątkowe komiksy, pocztówki, płytę edukacyjną o tematyce Sejmu i Senatu. Pamiątkowe prezenty przekażemy także do biblioteki szkolnej dla całej społeczności szkolnej. Kolejnym punktem wycieczki było planetarium Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie obejrzeli poruszający film o tematyce ekologicznej pt.:" Jesteśmy strażnikami". Po eleganckim obiedzie na Starym Mieście zabawą na warsztatach cukierniczych w pijalni czekolady E. Wedla zakończyliśmy niezapomniany dzień w stolicy.