Z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja

Dnia 18 grudnia 2023r. uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w spotkaniu ze Świętym Mikołajem w Majątku Howieny w Pomigaczach. Po Wiosce św. Mikołaja oprowadzały nas sympatyczne Elfy, które na początku poczęstowały wszystkich świąteczną herbatką oraz piernikami. W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkie dzieci chwila. Na spotkanie przybył Święty Mikołaj. Po spotkaniu ze św. Mikołajem,  Elfy mieszkające w Wiosce zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnych zabaw, lepienia pierników oraz śpiewania kolęd. W tej miłej, świątecznej atmosferze uczestniczyliśmy w artystycznych warsztatach i wykonaliśmy piękne lampiony. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Chaty św. Mikołaja oraz Poczty. Przed wyprawą do Poczty Świętego Mikołaja, wesołe Elfy pomogły napisać list z prośbami, który zostały wrzucone do magicznej skrzynki pocztowej. Pod nieobecność Mikołaja weszliśmy do Jego domu i zobaczyliśmy jak On mieszka. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie szopki bożonarodzeniowej i oglądanie zwierząt w mini ZOO. Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i dostarczyła wiele emocji. Dzieci wyjechały z niej pełne wrażeń i niesamowitych wspomnień.