„Bezpieczne ferie” UWAGA KONKURS

Regulamin konkursu na prezentację multimedialną „Bezpieczne ferie”

1 . Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej nr3
im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

2 . Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących podczas ferii zimowych.

3. Cele konkursu:

• popularyzacja bezpiecznego i zdrowego spędzania czasu wolnego
• rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
• kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,
• wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich,

4. Sposób przeprowadzenia konkursu:

Prace powinny być wykonywane indywidualnie. Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna być wykonana w programie PowerPoint (pakiet programu Microsoft Office) bądź w programie Impress (pakiet Open Office) i zapisana w formacie umożliwiającym otwarcie jej bezpośrednio w w/w programach (z rozszerzeniem *.ppt, *.odp jak również jako prezentacja z rozszerzeniem *.pps). Jako nazwę plików należy wpisać swoje nazwisko i imię oraz klasę. W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych oraz o autorach pracy
 (na ostatnich slajdach prezentacji). Kryteria oceniania prac wykonanych indywidualnie i zespołowo są takie same. Praca powinna zawierać minimum 20 slajdów.

5 Miejsce i termin składania prac: prace należy dostarczyć na płycie CD, pendrive bądź wysłać do nauczycieli organizujących konkurs drogą mailową: Katarzyny Więcek katarzyna.wiecek@sp3-bialapodlaska.pl lub Edyty Hubczuk edyta.hubczuk@sp3-bialapodlaska.pl Prace przyjmowane będą do dnia 23.01.2024r. wyniki ogłoszone zostaną 26.01.2016r. na apelu podsumowującym pracę w I półroczu roku szkolnego 2023/24.

6. Kryteria oceny prac konkursowych: Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły, a najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz umieszczone na szkolnej stronie internetowej. Prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych kl.IV-VI oraz kl. VII-VIII.

7. Komisja będzie najwyżej oceniać prace, które:

• temat ujęły w sposób interesujący i przyciągający uwagę,
  • charakteryzują się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi przemyśleniami,
  • są napisane językiem zrozumiałym dla jak najszerszego grona osób, mające walory edukacyjne.

Będzie brana pod uwagę:

• estetyka,
  • samodzielność pracy,
  • zawartość prezentacji,
  • grafika i cała szata graficzna,
  • efekt wizualny,
  • przejrzystość,
  • techniczna poprawność wykonania

8. Na uczestników konkursu czekają nagrody, oraz możliwość otrzymania oceny celującej z informatyki na koniec roku szkolnego.