Klasa 2c z wizytą w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej

Dnia 6 marca uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawcy p. Joanny Rogowskiej odwiedzili  Stację Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej w której rozpoczęła się akcja skierowana do najmłodszych pod nazwą „Bądź w pogotowiu”. Celem akcji jest zapoznanie dzieci z pracą ratowników medycznych, wyposażeniem ambulansu oraz przybliżeniem podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zgłębiali tajniki pracy ratowników medycznych, z dużym zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy, poznali sprzęt i wyposażenie ambulansu. Dzieci zobaczyły defibrylator, sprzęt do dekompresji klatki piersiowej, tzw. LUCAS i wiele innych sprzętów. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.