Medyczne Forum Edukacyjne – odcinek 4

W dniu 29.04.2024r. uczniowie klasy 7a i 7c wraz z opiekunkami, panią Agnieszką Kasak i panią Anitą Ilczuk udali się do Zakładu Chemii Nieorganicznej Collegium Pharmaceuticum w Lublinie i wzięli udział w zajęciach w ramach Programu „Medyczne Forum Edukacyjne”.

Lekcja 1: Niecodzienna lekcja pt.: (Nie)zwykła woda. Podczas zajęć przeprowadzonych przez dr n. farm. Justynę Kawkę w laboratorium chemicznym Zakładu Chemii dowiedzieli się jak zbudowana jest cząsteczka wody oraz poznali jej właściwości fizyczne. Uczniowie przeprowadzili również doświadczenia pozwalające określić od czego zależy szybkość rozpuszczania się substancji w wodzie i czy można w niej rozpuścić dowolną ilość tej substancji. Zajęcia miały na celu pokazanie jak niezwykłą substancją w przyrodzie jest WODA.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji smile