Jak oszczędzać wodę???

Dnia 10 grudnia 2021 roku klasa 2c razem z wychowawczynią Mirosławą Jakoniuk złożyła wizytę w Stacji Ujęcia i Uzdatniania Wody. Wyjście to miało na celu uzmysłowienie uczniom ile wody zużywa przeciętny człowiek, jaka woda jest dla nas najlepsza, jakie wartości mineralne zawiera woda oraz co robić aby tą wodę oszczędzać. Przewodnikiem klasy 2c po zawiłościach związanych z zastosowaniem wody był kierownik zakładu Bialskich Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, pan Wojciech Bystrzyński. Wyjście to było jednym z działań realizowanych przez naszą szkołę w ramach projektu społeczno-edukacyjnego "Eco lokalnie ma znaczenie globalnie", nad którym honorowy patronat objął Prezydent miasta Biała Podlaska, pan Michał Litwiniuk.
W tym tygodniu kolejne klasy odwiedzą Stację Ujęcia i Uzdatnia Wody i kolejni uczniowie dowiedzą się ciekawych informacji o wodzie.