Trzymaj formę

Czas na noworoczne postanowienia! Jednym z najbardziej wskazanych jest zadbanie w nadchodzącym roku o swój dobrostan psychiczny. Podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowe i sprawne ciało. Czas zatem na zweryfikowanie swoich nawyków żywnościowych i stylu życia.

W poniższej prezentacji znajdziecie niezbędne informacje na temat tego, co  w praktyce oznacza aktywny styl życia i zbilansowana dieta – nasze filary zdrowia.

Prezentacja to treści Broszury dla młodzieży opracowanej na  potrzeby Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

(cała broszura: https://www.trzymajforme.pl/files/?id_plik=45)

Polecam również inne informacje na stronie Programu www.trzymajforme.pl

Zarówno młodzież, jak i rodzice znajdą tu niezbędne wskazówki, jak żyć zdrowo i z entuzjazmem.

Proponuję zacząć od  „zbilansowania się” (strona ”Sprawdź, czy żyjesz zdrowo” w zakładce „Dla młodzieży”), czyli obliczenia swojego BMI i zapotrzebowania energetycznego.

Powodzenia!

Zespół ds. Promocji Zdrowia