Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień PoezjiŚwiatowy Dzień PoezjiŚwiatowy Dzień Poezji

Witamy wiosnę, której pierwszy dzień  zbiega się z obchodami Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Aby miło spędzić ten pierwszy dzień wiosny uczniowie klas VII b, VIII b na lekcjach języka polskiego czytali najróżniejsze wiersze: ciekawe, zabawne, ważne, pouczające, do których później  wykonali ilustracje plastyczne. Okazało się, że tych, co lubią i znają wiersze jest wśród nas niemało.  Wspólnie wysłuchaliśmy też    poezji śpiewanej tzn. tekstu poetyckiego, który w zamierzeniu twórcy nie był przeznaczony do śpiewu. Sami też tworzyliśmy utwory o tematyce wiosennej. Najlepsze prace zostały nagrodzone i będą umieszczone na gazetce tematycznej.

Dorota Chrabska