Wizyta w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II

30 marca 2022 roku uczniowie klasy 7C odwiedzili Akademię Bialską Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Wizyta naszych uczniów w ABNS rozpoczęła się od spotkania z dietetykiem- mgr Agnieszką Panasiuk. Pani dietetyk za pomocą specjalistycznego sprzętu dokonała analizy składu masy ciała każdego ucznia i udzieliła wszystkim indywidualnej porady dietetycznej.

Następnie część uczniów odwiedziła laboratorium medyczne, gdzie z pomocą dr Marty Zarębskiej i mgr Patrycji Teodorowicz wzięła udział w eksperymencie, dzięki czemu uczniowie mogli obserwować barwienie bakterii metodą Grama. W tym czasie druga część klasy pod okiem dr Martyny Krukowskiej i studenta p. Wktora Nemov’a odbyła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po eksperymentach i obserwacjach w laboratorium oraz odbyciu szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, cała klasa wzięła udział spektaklu pt. "Dziady cz. II”.

Na koniec wizyty w ABNS uczniowie 7C mogli odpocząć, zrelaksować się oraz spędzić miło czas z rówieśnikami w Centrum Integracji i Aktywizacji.