„Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Laureatkami

II edycji konkursu literackiego

„Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków” zostały uczennice naszej szkoły:

Angelika Maziejuk uczennica kl. Vc

zajęła  III miejsce w kategorii klas 4 – 6 szkół podstawowych

Karolina Zacharuk uczennica kl. VIIIc

zajęła III miejsce w kategorii klas 7 - 8 szkół podstawowych

W listopadzie 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła  mieszkańców Białej Podlaskiej oraz wszystkich miejscowości z terenu powiatu bialskiego – młodzież  i dorosłych do udziału w II edycji konkursu regionalnego „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”, realizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.

Konkurs trwał do 31 marca 2022 r.

Główną ideą konkursu było zebranie biografii znanych i nieznanych mieszkańców naszych miast i wsi oraz zarażenie młodych pasją dokumentowania historii, przede wszystkim dziejów lokalnych.

Angelice i Karolinie gratulujemy sukcesu!