Biała Czyta Konopnicką

Z inicjatywy prezydenta Michała Litwiniuka akcja wspólnego czytania przygotowana przez pracowników biblioteki oraz dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej, zachęciła do poznania twórczości pisarki. Wydarzenie odbyło się w Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży i zostało zorganizowane z okazji niedawnych - 180. urodzin patronki naszej szkoły.

Opowieść o krasnoludkach i sierotce Marysi zachwyca, uczy i bawi. Książka kultowa, którą czytamy w domach z pokolenia na pokolenie. Wielu rodziców naszych Uczniów, zna początkowe słowa tego wyjątkowego dzieła literackiego: „Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież Wam powiadam: krasnoludki są na świecie”. Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali poetyckiej prozy Marii Konopnickiej i na kilkadziesiąt minut przenieśli się w bajkowy świat przygód króla Błystka, Koszałka Opałka, Podziomka i sierotki Marysi.

W wydarzeniu udział wzięli:

Prezydent miasta Michał Litwiniuk

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej - Barbara Wojarnik