Klasa 3b – impreza ze zmienną pogodą w WORD

Dnia 2 czerwca 2022, w ramach delikatnie przedłużonego Dnia Dziecka, klasa 3b wybrała się na edukacyjno- integracyjną imprezę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na ul. Orzechowej. Niestety pogoda nie napawała optymizmem. Mocne zachmurzenie z wolna przeobraziło się w porządną ulewę, która zdawała się nie mieć końca. Pracownicy WORD-u bardzo nam współczuli i starali się zrekompensować niekorzystną aurę dostarczając nam tablice edukacyjne, znaki drogowe oraz pilot do telewizora. Na poczekaniu zorganizowaliśmy więc quiz na temat znajomości ruchu drogowego. Potem zajęliśmy się zabawą, która przypomniała nam, która z naszych rąk jest ręką prawą. Najwięcej jednak uciechy dostarczyła gra doskonaląca pamięć i szybki refleks o roboczej nazwie: „Pojazdy”.  W tym samym czasie mamy zajęły się nakrywaniem do stołów i przygotowywaniem pysznego posiłku. Tatusiowie bardzo pomagali pełniąc dyżur przy grillu. Tato Gabrysia natomiast, wybrał się do sklepu i zakupił dla wszystkich przeciwdeszczowe peleryny. Na szczęście złe prognozy nie sprawdziły się, bo ok. 12.00 deszcz ustał i zaczęło się rozpogadzać. Mogliśmy wreszcie skorzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego. Kałuże szybko wysychały w promieniach słońca. Klasa podzielona na dwie grupy na zmianę korzystała z WORD- owskich pojazdów, a tatusiowie pilnowali, aby jeżdżący dokładnie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Z żalem pożegnaliśmy miasteczko i piękną słoneczną pogodę.