Wycieczka Kraków - Zakopane - Energylandia

W dniach 30 maja – 3 czerwca 2022 r. uczniowie klas: 8A, 6B, 8E, 7D, 7E i 5A uczestniczyli w wycieczce pod opieką p. Adama Sawczuka, p. Agnieszki Welik i p. Tomasza Szpury. Wczesnym rankiem przy padającym deszczu wyruszono do Krakowa. Na szczęście cała wycieczka odbyła się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. W Krakowie zwiedzono Wzgórze Wawelskie: dziedzińce, Katedrę (Krypty, Dzwon Zygmunta), Stare Miasto – Rynek Główny i Kościół Mariacki. Wieczorem uczestnicy dotarli do Zakopanego. W kolejnych dwóch dniach zwiedzano najciekawsze zabytki Zakopanego: Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Wielką Krokiew, gdzie wielkie triumfy święcili Adam Małysz i Kamil Stoch. Wjechano na Gubałówkę, gdzie podziwiano wspaniałe widoki. Spacerowano również po Krupówkach. Kolejnego dnia wybrano się na Rusinową Polanę, która ceniona jest przez turystów ze względu na piękne widoki na wschodnią część Tatr i leżącą poniżej Dolinę Białej Wody. Drugą część dnia spędzono w Termach Chochołowskich, gdzie poddano się wodnym uciechom. Ostatniego dnia udano się do parku rozrywki Energylandia, gdzie każdy mógł korzystać z wielu atrakcji. W wyśmienitych humorach udano się w podróż powrotną. Cali i zdrowi uczestnicy wrócili przed północą do Białej Podlaskiej.