Wycieczka do Lublina klasy 2a i 3c

2 czerwca 2022 roku klasa 2 A (p.M. Matusz, p. A. Lewczuk) i 3 C (p. B. Michalak, p. E. Jurkitewicz)  udała się na wycieczkę do Lublina. Wyjechaliśmy o 7.00 z Białej Podlaskiej, pogoda była deszczowa, również Lublin przywitał nas ulewnym deszczem. Na szczęście w programie mieliśmy spektakl "PIPPI LANGSTRUMP" w teatrze Andersena - dzieci z zachwytem oglądały, śmiały się, były szczęśliwe. Kiedy wyszliśmy z teatru, przestało padać, następnie posililiśmy się pysznym obiadem i udaliśmy się na lekcję muzealną w Muzeum Narodowym w Lublinie - było ciekawie, cudownie - dzieci słuchały, oglądały, robiły zdjęcia, zadawały ciekawe pytania. Kolejnym punktem był spacer po Starym Mieście - Zamek Królewski z zewnątrz, Brama Grodzka, Plac po Farze - fundamenty fary Kościoła Św. Michała, Trybunał Koronny, Zabytkowe Kamienice, Archikatedra Lubelska, Brama Krakowska,... Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek, uczestnicy wycieczki fantastycznie potrafili wyszukiwać  pamiątki związane z Lublinem. Zmęczone, chociaż szczęśliwe dzieci zostały odebrane przez rodziców na parkingu szkolnym o 19.45.