VA – ODKRYWCY SYMBOLI WIELKANOCNYCH

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi uczniowie Va uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Spotkali się z kustoszem Muzeum Panią Aleksandrą Czapską oraz asystentem muzealnym Panią Izabelą Litwiniuk. Panie starały się uzmysłowić młodym ludziom, że Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas w życiu każdego chrześcijanina, który kieruje się religijnymi zasadami i bardzo ceni sobie swoją wiarę. Tak jak każda uroczystość tej rangi, również Wielkanoc ma swoje tradycje, które nie stanowią tylko pustych symboli, ale niosą za sobą głębsze znaczenie. W związku z tym, w święconce nie bez powodu znajduje się m.in. baranek, chleb, wędlina i jajka. Przybliżyły dzieciom znaczenie symboli związanych ze Świętami. Młodzież miała okazję samodzielnie ozdobić jajko, symbol życia.