Wyjątkowe świętowanie XXII. Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Denkiewicz i Pani Wicedyrektor Renacie Adamczuk oraz nauczycielom bibliotekarzom z Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej,  za zaproszenie do wzięcia udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Zadania przygotowane dla dzieci nawiązywały do tegorocznego hasła „Biblioteka jest jak ogród”.

Nauczyciele bibliotekarze z naszej szkoły na początku spotkania poprowadzili animacje taneczno – rytmiczne oraz wspólnie z organizatorami przeczytali dzieciom zagadki. Następnie wszyscy uczestnicy kolejno – a byli to uczniowie z klas „0” bialskich szkół i przedszkoli – na naszych stanowiskach układali ekologiczne kwiaty oraz wykonywali ilustrację do przeczytanego tekstu. Dzieci świetnie bawiły się wykonując zadania sportowe czy ekologiczne bukiety. Był też czas do poczytania i obejrzenia pięknych, ciekawych książek.