„Pasowanie na Czytelnika” uczniów klas pierwszych

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Uczniowie kl.1, w środę 17 października, zostali oficjalnie Czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Dzieci już kilka dni wcześniej poznały zasady korzystania z biblioteki, obejrzały różne rodzaje zbiorów, dowiedziały się jak dbać o książki. W trakcie uroczystości pochwaliły się swoją wiedzą na temat znanych bajek, udowodniły, że znakomicie znają już alfabet. Na dowód swojego zamiłowania do książek, chęci czerpania z nich wiedzy i mądrości oraz odkrytej radości czytania - złożyły uroczyste ślubowane. Słowa przyrzeczenia odczytała Pani Dyrektor Barbara Wojarnik.
Każdy z naszych nowych Czytelników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” z ilustracjami Emilii Dziubak. Książki otrzymano z Instytutu Książki i MKiDN w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Po oficjalnej części uroczystości, przyszedł czas na twórcze okołoksiążkowe aktywności.
Dzieci mogły: wykonać zakładki do książek, zagrać w gry przygotowane w aplikacji Wordwall, wykonać karetę Kopciuszka i inne pojazdy z klocków otrzymanych z Laboratoriów Przyszłości, odwzorować kształty według wzoru, pokonać tor przeszkód.

Dziękujemy chętnym uczniom, również z Samorządu Uczniowskiego, za pomoc w czasie uroczystości. Brawo za zaangażowanie i aktywną postawę.

Nasze wydarzenie uświetnili goście z Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej oraz z Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, Miejskiej Biblioteki Publicznej z Białej Podlaskiej. Uczniowie skorzystali z aktywności przygotowanych przez te placówki, min. mogli zbudować wybranych bohaterów książkowych z klocków Lego, wykonać książkową zawieszkę na drzwi. Przede wszystkim jednak nasi nowi Czytelnicy dowiedzieli się, że w naszym mieście są również inne biblioteki, z których mogą korzystać.
Bardzo dziękujemy!

Łączy nas wiele wspólnych celów, jednym z nich jest to, aby, zaszczepić miłość do książek
dzieciom już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu
jakim było „Pasowanie na czytelnika”, jesteśmy o krok bliżej do jego osiągnięcia.