Debata z Panią Martą Mirończuk

Mieliśmy zaszczyt gościć w czytelni biblioteki szkolnej Panią Skarbnik Miasta Biała Podlaska – Martę Mirończuk. Dyskutowaliśmy o takich zagadnieniach jak budżet miasta, planowanie wydatków bieżących i długoterminowych, dowiedzieliśmy się po co płacimy podatki, co to jest nadwyżka i deficyt finansowy. Młodzież przeanalizowała zagadnienia dotyczące budżetu domowego.

Było to również spotkanie prowokujące do myślenia, skłaniające do refleksji i zastanowienia się nad naszymi wyborami życiowymi - w szczególności tymi zawodowymi. Cenne spostrzeżenia, uwagi oraz przekazana nam myśl: „Dzisiaj zrób to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni
pragną”, stały się mottem życiowym niektórych uczestników spotkania.

Na pamiątkę tak wyjątkowego wydarzenia, młodzież otrzymała od Pani Skarbnik pamiątkowe gadżety, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Debata była elementem działań realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP”, skierowanego do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.