Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

DZIEŃ HIGIENY W ŚWIETLICY

Dnia 11 kwietnia 2024r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące higieny osobistej.

Wychowawcy czytali dzieciom opowiadania edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się: co powoduje próchnicę, ile razy dziennie i jak długo należy myć ząbki. Oglądały film edukacyjny „Zdrowie i higiena dobre nawyki”.
Następnie odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, która przedstawiła wychowankom opowieść o higienie, pielęgnacji i makijażu, która sięgała początków ludzkości. Dzieci dowiedziały się, że od dawnych czasów podstawą leczenia i zapobiegania różnego rodzaju schorzeń była woda. Często traktowana jako substancja uzdrawiająca, służyła nie tylko do picia, ale również do obmywania ciała i uzdrawiających kąpieli,
a na przestrzeni wieków zmieniały się przyzwyczajenia i sposoby dbania o higienę osobistą. Podkreśliła, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa dbałość o higienę osobistą.
Na koniec wychowankowie wzięli udział w doświadczeniu z wodą, pieprzem i mydłem, które miało im pokazać jak cudowną moc ma woda
i mydło.
Spotkanie zakończyły gromkie brawa, jako podziękowanie p. Małgosi za wspaniałą prelekcję. Kolejnym punktem dnia było wykonanie pracy plastycznej i zgaduj – zgadula oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Był to wspaniały dzień i jak zawsze wszyscy wspaniale się bawili.