Nasionka Czytelnictwa SP3

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich i Dnia Ziemi Biblioteka Horyzontów, nauczyciele i uczniowie SP3 włączyli się w III Ogólnopolską Akcję Siania Nasionek Czytelnictwa.

Tegoroczne hasło brzmiało: „Gdy zasiejesz nasionko czytelnictwa, co z niego wyrośnie? Mądrość? Fantazja? Ciekawość świata? Emocje? Wyobraźnia?
No właśnie… uruchom swoją wyobraźnię i zasadź magiczne nasionko”.

W dniach 19 i 22 kwietnia 2024 r. w szkolnej czytelni odbyły się zajęcia w trakcie, których uczniowie kl. 7b wykonali wiosenne drzewko oraz łąkę pełną kwiatów, a w ich wyobraźni wykiełkowały nasionka empatii, przygody, rozrywki i relaksu. Natomiast uczniowie kl. 5b własnoręcznie ozdobili plastikowe pojemniki, w których zasiali ziarenka czytelnictwa. Akcję Siania Nasionek Czytelnictwa SP3 rozpoczęła pani wicedyrektor Jolanta Romaniuk, która zasiała ziarenko podróżnika. Z niecierpliwością i troską ogrodnika czekamy na efekty naszej pracy.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

#nasionkaczytelnictwa

#wypożyczalniaskrzydeł

#PBWLublin

Organizatorzy III Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa:

Wypożyczalnia Skrzydeł Biblioteka ZSP w Pliszczynie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie.