Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzieci są ważną częścią naszego społeczeństwa. To one w przyszłości będą nam pomagać i nas wspierać dlatego tak ważne jest ich wychowanie oraz poszanowanie ich praw. W miniony piątek nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dzieci organizowanego przez UNICEF. Tego dnia wszyscy nauczyciele i uczniowie ubrani byli na niebiesko. Klasa 7c oraz najmłodsze dzieci z zerówki uczestniczyły w zajęciach wychowawczych o prawach dzieci na całym świecie. Na korytarzu jak zawsze stanęła kolorowa gazetka, a parę kroków dalej uczniowie mogli napisać na karteczkach miłe słowa zaczynające się na pierwsza literę ich imienia. Szkolny Rzecznik Praw Ucznia przeprowadził quiz online o prawach dzieci na platformie KAHOOT. Biblioteka szkolna wykorzystując teatrzyk kamishiba przygotowała krótkie przedstawienie o prawach dzieci, a na hali sportowej udało nam się stworzyć wielkie niebieskie serce :) a to wszystko dla Was...naszych szkolnych dzieci !!! PAMIĘTAJCIE JESTEŚCIE DLA NAS WAŻNE !!!