Udział w ogólnopolskiej akcji „Przepisujemy Tolkiena”.

Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, która przypada 3 stycznia 2022 r., Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zainicjowała ogólnopolską akcję "Przepisujemy Tolkiena". Akcja początkowo zakładała ręczne przepisanie jednej powieści, ale z uwagi na ogromne zainteresowanie i dużą liczbę zgłoszeń, rozszerzono ją o kolejne pozycje, m.in. "Władcę Pierścieni", „Dzieci Hurina”, „Niedokończone opowieści”.

Pani Dyrektor Barbara Wojarnik, dyrektor Agnieszka Welik i Jolanta Romaniuk,  pracownicy administracji szkoły oraz uczniowie - przepisywali 154. stronę powieść „Silmarillion”. Za długopisy i pióra chwyciła młodzież z kl. 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8e. Dodatkową atrakcją w czasie lekcji była prezentacja książek Tolkiena oraz rozwiazywanie quizu multimedialnego przygotowanego w aplikacji Quizizz.  Od teraz temat życia, twórczości oraz bohaterów książek Tolkiena mają przed uczniami mniej tajemnic.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do obejrzenia fotogalerii dokumentującej przebieg akcji.